У маршрутках Києва вартість проїзду незабаром може подорожчати до 10 гривень. Самі перевізники обгрунтовують це падінням гривні і зростанням цін.
Про це в коментарі виданню "Факти" розповів директор компанії-перевізника "Трансгруп" Володимир Назаренко. За його словами, з нинішньою вартістю їм доводиться працювати собі в збиток.
"10 гривень була б більш економічно обгрунтована ціна. Це б дозволило нам трохи оновити автопарк, підняти зарплату водіям. У нас зараз 20% рухомого складу — нікому працювати. Водії знають, що в Європі вони можуть заробити від 800 до 1500 євро і тому їдуть за кордон. Швидше за все вже у вересні-жовтні ціни на проїзд піднімуться. До 10 або до 9 гривень ще будемо обговорювати", - повідомив Назаренко.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Проте не всі вірять у версію збитковості підприємств. Так, експерт громадської компанії "Євро-патруль" В'ячеслав Коновалов переконаний, що подорожчання вартості може відбутися навіть раніше жовтня і зовсім з інших причин.
"Вартість бензину тут ні при чому. Ви вірите в те, що перевізники працюють собі в збиток? Зараз вони возять пасажирів з 6 — 7 гривень. Це підприємство прибуткове, а вони все одно їздять. Не дуже правдоподібно. Швидше за все, причини прийдешнього підвищення інші", — припустив Коновалов.
Він вважає, що справа не в збитковості, а в бажанні "наживи".
"У Києві сьогодні працюють до тисячі маршруток. Був прийнятий закон про електронний квиток, але його так і не запровадили. Ви бачили, щоб у міських маршрутках пасажирам квитки давали? Ось і я не бачив. Виходить, у цьому бізнесі крутиться чорний нал. Піднімуть вартість — нала буде більше. Можливо — комусь на вибори", — висловив свою думку Коновалов.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", херсонці все частіше скаржаться на перебої в роботі громадського транспорту. За це городяни не можуть дістатися вчасно на роботу, а діти - в школу.
Також Знай.uа повідомляв про те, що українці замість маршруток їздять в трунах.