Останнім часом питання "нахабних забудовників", що зводять багатоповерхові будинки на території зелених зон міста, є чи не найгострішим в житті киян. Бійки на Осокорках, протести щодо "дерибану" ділянки зі 100-річними дубами між Злочівською та Косенко – це тільки пара прикладів. Аби вибороти статус недоторканості для навіть невеличких ділянок, людям доводиться мітингувати в будівлі КМДА та засипати відповідними листами місцеву владі. Тим, кому пощастить, колеги по активній громадській діяльності називають "щасливчиками, що зірвали джек-пот". Знай.ua відвідали засідання постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та дізналися, кому пощастило цього разу.
Жителі Печерська "обороняються" від забудовників
Найбільшим з трьох зелених об’єктів, за змінення статусу яких проголосували члени комісії, стала ділянка, розташована між вулицями Тверська, Ковпака, Предславинська та Велика Васильківська. Площа майбутнього парку ім. М. Заньковецької сягає 3, 1 гектари.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Багатоповерхівки у Києві плодяться з шаленою швидкістю, тож ми дуже боїмося, щоб не забудовники не зацапали і наш, хоч і невеличкий, "оазис", де можна прогулятися з дітьми чи посидіти відпочити. Ми неодноразово зверталися до столичної влади з проханням узаконити наш місцевий парк і, нарешті, нас почули", – ділиться з нами Світлана, мешканка Печерського району.
В цілому, територія майбутнього парку вже облаштована мінімальним стандартним "набором", традиційним для місць відпочинку – тут висаджені дерева, клумби, лавочки та фонтан. Проте, новий статус призведе до додаткових оновлень. Які саме, вирішуватимуть місцеві жителі разом із міськими озеленювачами.
Реалізація проекту рішення здійснюється в межах бюджетного фінансування ККО "Київзеленбуд".
Два сквери – на Березняках та Соцмісті
У такий же спосіб намагаються захистити територію від будівництва і мешканці Дніпровського району.
Так, члени постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку проголосували за надання статусу скверу ділянці на вул. Краківській, 7 та вул. Бажова 13/9, площею у 0, 31 гектари.
"Прикладів забудов на території відпочинку в Києві чимало. Один з них знаходиться неподалік – поруч із парком "Перемога". Жителі нашого мікрорайону не хочуть, щоб у нас сьогодні-завтра виросли такі ж багатоповерхівки, впритул наліплені одна до іншої. Зараз в ціні навіть невеличкі вільні ділянки, тож ми виборювали право на створення скверу, тим самим забезпечивши гарантовану недоторканність до цієї землі", – ділиться з нами Сергій Мирош, мешканець мікрорайону Соцмісто, що в Дніпровському районі.
Другий сквер з'явиться на території житлового масиву Березняки. Площа майбутньої зеленої ділянки становитиме понад 1, 8 гектари.
На відміну від двох попередніх рекреаційних зон, цей об’єкт разом із новим статусом має здобути і відповідний зовнішній вигляд.
"Зараз це більше схоже на звичайну прибудинкову територію з хаотично розкиданими міні-клумбами. Дехто з жіночок висаджує квіти, але цього замало. Ми хочемо, аби нам зробили достойні пішохідні доріжки, встановили лавки. Тож, сподіваємося, на закріпленні статусу міська влада не поставить крапку", – каже жителька Березняків Надія Коропова.
Контроль за виконанням цього питання покладений на постійну комісію Київради з питань екологічної політики.
Про подальший розвиток даних питань читайте на порталі Знай.ua.
Автор: Анна Редька