Київські колектори потрохи перетворюються на звалища сміття: воно потрапляє туди не лише з водою, але й самі громадяни викидають всяке під решітки. Експерти суголосні в тому, що інфраструктура столиці України не готова до якихось надзвичайних погодних умов.

Цю ситуацію прокоментував у програмі in Kyiv на Youtube інженер та урбаніст Дмитро Макагон.

Експерт стверджує, що чистка та обслуговування каналізації, а також мостових споруд, наприклад, у Києві відбувається на дуже низькому рівні. На його думку, причина байдужості чиновників до цих питань криється у неможливості пропыаритись на цьому. «Ну почистив каналізацію, ніхто цього не побачить», - пояснює Макагон. Натомість спорудження нових будівель завжди супроводжується урочистим перерізанням стрічки.

Зі свого боку ведуча програми додає, що особливо велике болото в сезон дощів утворюється на стихійних ринках, де зливові колодязі заповнені сміттям. З іншого боку, урбаніст відзначає, що після затоплень комунальні установи нарешті починають виконувати свою роботу. «Щоб такого більше не повторювалось і люди не робили мемчиків з міським головою», - додає Макагон.

На питання ведучої, що вигідніше та доцільніше спорудити задля виправлення ситуації – нову каналізацію чи зелені оазиси, урбаніст відповідає однозначно. «Дощовий сад не впорається з усією водою і все одно буде потребувати дощової каналізації», - переконаний він.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Натомість вона запитує також про інші та навіть найпростіші механізми, які врятували би Київ від тотальних затоплень. «Якщо будують дім, наприклад, 25 поверхів, то обов’язково з зеленою покрівлею», - каже Макагон. Його пропозиція полягає у тому, аби будівництво таких хмарочосів на великій площі обов’язково супроводжувалося зеленим дахом. Він також відзначає, що подібні заходи для, наприклад, 5-поверхового будинку, не вигідні, надто дорогі, отже, не раціональні. Окрім цього, Макагон акцентує на обов’язкових чистках та належному обслуговуванні інженерних мереж.

Нагадаємо, Степанець пояснив, що колектори в Києві будувались в різні часи, різними системами, різними урядами.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що архітекторка розповіла про добудову балконів з точки зору закону.