Авторами екологічної стратегії стали самі кияни. Протягом року понад 100 людей – фахових екологів, представників громадських організацій, науковців, освітян та просто активних киян – працювали у робочих групах, щоб сформувати ключові показники, за яким має розвиватися столиця в екологічній площині.
«Екологічна стратегія – перший в історії Києва програмний документ, який містить комплексне бачення і дорожню карту для вирішення найгостріших екологічних проблем міста», – зазначив ініціатор створення документу, громадський діяч Костянтин Яловий.
У роботі використані актуалізовані дані та проведена їх аналітика. Це дало можливість висвітлити реальну екологічну ситуацію в місті та запропонувати реальні дієві рішення для міської влади. Автори Екостратегії привели її у відповідність до цілей сталого розвитку ООН та міжнародних угод, які підписала Україна.
Екологічна стратегія Києва розроблена в 4 напрямках: чиста вода, чисте повітря та чиста енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.
Серед ключових показників, яких планується досягти згідно з дорожньою картою Екостратегії до 2030 року:
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
- зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі Києва до 50%;
- зменшення енергоспоживання будівель на 25%;
- зменшення викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин з 205 т/км2 до 164 т/км2;
- забезпеченість зеленими зонами загального користування з 18 до 25 м2/особу;
- збільшення площі земель ПЗФ з 20,1 тисячі гектарів до понад 30 тисяч гектарів;
- збільшення частки перероблених відходів до 50%;
- зменшення захоронення відходів з 90 до 25%.
Екостратегія вже зареєстрована у Київській міській раді, як місцева ініціатива, та підкріплена тисячами підписів киян. Далі – розгляд на екологічній комісії та винесення документу в сесійну залу.
«Цей документ – вагоме напрацювання киян і саме тому ми будемо наполягати, щоб депутати Київради не лише підтримали його в сесійній залі, а й включили до загальноміських програм», – сказав Костянтин Яловий.
Розробники сподіваються, що ініціатива зі створення екологічних стратегій буде підтримана й іншими містами, щоб вся Україна стала прикладом екологічної свідомості на шляху до сталого розвитку.
Повна версія ЕкоСтратегії викладена у відкритому доступі за посиланням