Експерти в один голос б'ють на сполох, адже багато явних ознак свідчить про те, що на Київ насуваються масштабні паводки.
Про це пише Рoliteka.
Експерти зазначають, що у середньому раз на 30 років у Дніпрі відбувається великий паводок. Востаннє такі водні катастрофи траплялися в 1970 і 1971 роках – це навіть більше, ніж 30 років тому.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Архівні фото свідчать, що останній паводок сильно затопив лівий берег. Тоді ще фактично лівий берег столиці не був забудований і село Троєщина так затопило, що хати стояли у воді по самий дах
В наш час Київ залишається одним з небагатьох фрагментів русла Дніпра, де ми можемо побачити реальну ширину річки. А всі водосховища є по суті піднятим рівнем, який затопив заплави Дніпра.
Паводок може статися в будь-який час, коли йде багато дощів або після різкого потепління від талого снігу.
Експерти навіть бояться проговорювати вслух, що буде, якщо прийде стільки води, як в 1970 році? В результаті моделювання ситуації і підрахунків виходить наступна картина-затоплюється майже весь Лівий берег, весь Поділ та Оболонь.
Загроза пояснюється тим, що коли вода доходить до Києва, вона хоче розлитися в заплавах. Але на лівому березі дуже високі Позняки та Осокорки – мається на увазі, там більш високий рівень берега, ніж на Дарниці або Троєщині – а на правому березі високо підняті намиті ділянки в Конча-Заспі. Це означає, що саме на півдні Києва воді розлитися буде ніде, оскільки залишається тільки саме русло.
І якщо в якийсь момент з півночі на Київ піде велика вода, то буде ефект “пляшки” – вода не буде встигати проходити. Це означає, що саме в межах Києва рівень води почне різко підніматися саме тому, що вона не встигає пройти через русло. Саме це і призведе до затоплення в Києві.
Результат масштабного паводку для Кончі-Заспи найімовірніше такий, що вода просто розмиє ці намиті берега. Адже всі ці берега в Конча-Заспі – це просто купа піску.
Щоб врятувати столицю України було б непогано повернути Конча-Заспу в природний стан і дати можливість воді там розливатися, а не створювати “пробку”. Але як змусити наших чиновників забрати свої будинки звідти? Питання залишається відкритим.
Нагадаємо, у зв'язку зі страшним паводком у Сочі мер міста Анатолій Пахомов постановив ввести режим надзвичайної ситуації.
Як писав раніше Знай.ua, українців попереджають про серйозну небезпеку, у звязку з можливими паводками. В річках басейнів Сяну та Дністра рівень води може піднятися значно вище норми.
Також Знай.ua писав про те, що міжнародний міст через Амур в Китаї змило через паводок.